O nás
Máme rádi vše, co kvete.

Další informace:

Kudy z nudy

Stručně o nás:

Jsme specializované zahradnictví, zaměřené na širokou nabídku prodeje kaktusů a sukulentů. Můžeme se pochlubit s více jak 60-ti letou rodinnou zkušeností s ošetřováním a pěstování rostlin v zahradnictví. 

Naše sbírka nemá výhradní druhové zaměření. Aktuálně disponujeme v naší sbírce s více jak 5500 druhů rostlin o rozloze na ploše 450 m2 a prodejní ploše 200 m2. Letos jsme zveřejnily léta pečovanou sbírku i pro širší veřejnost. A nazvaly Soukromá Botanická zahrada u Potyku. 

V těchto číslech je nemalé procento rostlin, zařazených ve skupině CITES 1 a které jsou registrované v rejstříku České republiky. Pěstujeme kaktusy i sukulenty a převážně se dnes zaměřujeme na rostliny CITES a ty, které se nám obzvlášť líbí - např.: Sclerocactusy, Turbinicarpusy, Uebelmannie, Ariocarpusy, Lophophory, Gymnocalycia aj., ze sukulentů - Pachypodia, Euforbie, Ficusy, Adenie, Cycasy aj. Z 90% jsou rostliny vypěstované námi ze semen získaných od českých kaktusářů, renomovaných zahraničních firem i z původních nalezišť. Zakladatelé : Eman Potyka a Otakar Potyka.

Srdečně jste zváni na prohlídku.